Operchip

Príhlásenie

Zaregistrovaním sa sprístupní menu pre inštaláciu čítačiek a cena inštalácie systému.

Utorok, 04. október 2022

Inštalujeme:

 • Výmena elektroinštalácie v stúpačkách bytových domov a v spoločných priestoroch bytových domov.
 • Nové audiovrátniky - zvončekové tablá a domáce telefóny pre bytové domy.  
 • Rekonštrukcia starých audiovrátnikov a domácich telefónov v bytových domoch. Výmena kabeláže a jej opravy.
 • Videovrátniky pre rodinné domy a bytové domy.
 • GSM audiovrátnik pre bytové domy a rodinné domy.
 • Rozšírenie existujúceho systému vrátnika s audiosystémom o GSM audiovrátnik.
 • Bezkontaktný prístupový systém pre otváranie vchodových dverí bytového domu.
 • Kamerové systémy pre bytové domy. 

Prednostne pôsobíme v meste Poprad, Svit, Vysoké Tatry, Kežmarok, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Levoča, Spišská Belá a Stará Ľubovňa.

Kontakt: tel.: 0908 985 063         email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ak sa rozhodujete ako zrekonštruovať alebo vymeniť domového audiovrátnika v bytovom dome máme pre Vás riešenie. GSM audiovrátnik umožňuje návštevníkom bytového domu po zazvonení na zvončekovom table dole pri dverách komunikovať s obyvateľom bytového domu cez mobilný telefón. Následne môže obyvateľ bytového domu otvoriť vchodové dvere priamo mobilným telefónom.

Obyvateľ bytového domu nemusí v prípade návštevy ani vstať a pohodlne sa dohovorí s návštevou cez mobilný telefón a otvorí jej vchodové dvere bytového domu. A to aj v prípade ak nie je práve doma. Otváranie vchodových dverí je možné aj kedykoľvek prezvonením z mobilného telefónu, ktorý má na to oprávnenie.

Systém umožňuje aj posielanie hromadných SMS správ všetkým obyvateľom bytového domu napríklad domovníkom alebo správcom. 

Automaticky loguje všetky udalosti na vzdialený WEB server, ak je táto funkcia zapnutá. A je možné kedykoľvek prezerať históriu činnosti systému.

Použitie takéhoto systému má aj ďalšie výhody. Nie je potrebná inštalácia kabeláže v bytovom dome, nie sú porebné pevne inštalované telefóny na stenách v bytoch a pripojené káblami. A v prípade ak nechcete použiť vlastný mobilný telefón, cena jednoduchého mobilného telefónu je nižšia ako cena klasického telefónu na stenu. Cena za minútu hovoru so sekundovou tarifikáciou je zanedbateľná.  

Celý systém je možné monitorovať na diaľku a zabezpečiť bezporuchový chod. Cez tento systém je možné jednoducho informovať všetkých obyvateľov bytového domu o termíne schodze, o revíziach, odpočtoch, informovať o stave účtu alebo nahlasovať poruchy. 

Poskytujeme vzdialenú správu systému a zabezpečenie jej funkčnosti čo sa týka správy SIM kariet, fakturácii mobilným poskytovateľom, riešenie všetkých nahlásených porúch v bytovom dome kontaktovaním správcu, alebo firiem ktoré robia údržby. Niečo ako vzdialený domovník. Stačí iba poslať SMS o poruche ktorýmkoľvek obyvateľom bytového domu a okamžite začneme problém riešiť. 

Zabezpečenie vstupov do bytových domov predstavuje dlhodobý problém. Napriek tomu, že nikto z obyvateľov domu nemá záujem, aby sa v spoločných priestoroch pohybovali cudzie osoby s pochybnými úmyslami, a nikoho nebaví riešiť znečistené chodby alebo vykradnuté suterény, presvedčiť všetkých obyvateľov domu, aby dôsledne zamkýnali vchodové dvere, je zvyčajne ťažký oriešok. Najmä vo veľkých domoch je to nemožné. Napokon, ani zasúvanie kľúča do dverí rukou obťažkanou nákupnými taškami nie je práve príjemné.

Na týchto stránkach nájdete spôsob ako sa dá tento problém riešiť a to pomocou prístupového systému ( čipový systém ) na bezkontaktné otváranie vchodových dverí bytového domu. Na tento účel slúži RFID čítačka primontovaná za sklo vchodových dverí alebo na stenu vedľa vchodových dverí. K čítačke stačí priložiť do vzdialenosti 10 cm kľúče na ktorých je bezkontaktná kľúčenka a elektrický zámok na otváranie dverí dvere odomkne na 5 alebo viac sekúnd.

RFID čítačka je inštalovaná ako rozšírenie funkčnosti elektronického vrátnika s tlačítkami pre zvončeky, pričom neobmedzuje jeho pôvodnú funkčnosť.

  

Výhody

  

 • Rýchlejšie otvorenie vchodových dverí. Aj s taškami v ruke. Nie je nutné hľadať kľúč a otvárať ním, ak nie sú dvere zamknuté.
 • Šetrenie vložky pre kľúč a šetrenie kľúča.
 • Veľký čítací dosah. Nie je nutné hľadať kľúčenku medzi kľúčmi, ale stačí priložiť celé kľúče k čítacej ploche alebo tašku, kabelku, vrecko na oblečení.
 • Veľká aktívna čítacia plocha 10 x 10 cm a rýchle načítanie kódu a otvorenie elektromagnetického zámku dverí.
 • Antivandal vyhotovenie. Nerozoberateľná čítačka za sklom dverí zvnútra alebo nerozoberateľná čítačka s 5mm hrubým plexisklom v stene vedľa dverí. Programuje sa bez demontáže.
 • Identifikácia stavu čítačky svetlom pod čítacou plochou a tiež akustické potvrdenie pípakom. Červená - nepovolený vstup, dvere zatvorené, zelená - povolený vstup, dvere otvorené.
 • Pridanie kľúčenky do pamäti čítačky kedykoľvek v budúcnosti bez nutnosti demontáže systému.
 • Jedinečné kľúčenky naprogramované v pamäti čítačky. Dvere sa dajú otvoriť iba s takto naprogramovanými kľúčenkami.
 • Jednou kľúčenkou je možné otvoriť viac vchodov alebo dverí. Napríklad pre poštárku.
 

Informácie

  

Vorlon Technology s.r.o.
Poprad
www.operchip.com
Ing. Radoslav Chovan
tel. 0908/ 985 063
vorlon.technology@slovanet.sk

Kontaktujte nás

Email:
Predmet:
Správa: